Úvodní strana

Vítejte na internetových stránkách spolku TJ Sokol Bohuslavice nad Vláří.


Tělovýchovná jednota Sokol byla založena v roce 1950. Ještě před rokem 1950 se hrával fotbal na „Výpusti“. Při regulaci řeky Vláry bylo toto hřiště zrušeno a hrálo se na pozemku mezi řekou Vlárou a silnicí k nádraží. Toto hřiště bylo provizorní a proto se začalo budovat nové hřiště na Rybníku, které se používá dodnes.

Začátky oddílu kopané nebyly snadné. K zápasům se chodilo pěšky. Šatny se zřizovaly postupně. První byla v bývalé budově MNV, poté v rodinném domě u Kovaříků na Hájku a dokonce i ve stodole.

V roce 1953 byly zřízeny první šatny. Výstroj hráčů byla zpočátku velmi špatná. Hrávalo se v bílých košilích z dob 2. světové války. Postupně se výstroj dostávala na lepší úroveň.

Úroveň oddílu kopané byla vždy velmi dobrá. V pořadí mužstev podle tabulky byl náš oddíl vždy mezi nejlepšími. Oddíl mužů hrál okresní přebor a oddíl dorostu se stal dokonce přeborníkem okresu.

V současné době má spolek 115 členů a předsedou TJ Sokol je pan Josef Kovařík (č.p. 69). Oddíl mužů hraje IV. třídu skupiny C a oddíl dorostu byl v roce 2008 zrušen. Mimo mistrovských fotbalových zápasů pořádá TJ Sokol tradiční „Vesnický fotbalový turnaj“, který se těší velkému zájmu jak malých, tak i velkých příznivců této hry.